İHRACAT

DÜNYAYA AKSARAY’DAN KABİN VE ŞASİ

Aksaray’da üretim yapan Sarıgözoğlu’dan Ford Otosan, Tofaş-Fiat, Mercedes Benz, Oyak-Renault, Bosch, BMW, Volkswagen, Audi, Bently, Jaguar ve Porsche gibi dünyanın önde gelen markalarına kabin ve şasi ihracat atağı.

Mercedes’in Aksaray’da ürettiği yeni kamyon modelinin kabin grubunun presli sac parçalarının tamamına yakını ve şasi grubunun tamamının kalıplarının tasarlanması, üretilmesini yapan Sarıgözoğlu, önümüzdeki 5 yılda bir yandan endüstri 4.0 ve yeni çevreci teknolojiler; yeni nesil hammaddeler gibi global trendlere yönelik yatırımlarını devam ettirirken, bir yandan da organik büyümesini sürdürecek.


Hizmet verdikleri sektörlerin iç dinamiklerinin diğer sektörlere göre farklı olduğunu vurgulayan Sarıgözoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu, Aksaray, Manisa ve Bursa’da 4 tesisle faaliyet gösterdiklerini, “Manisa’daki bir tesisimizde sadece otomotiv sac kalıbı üretiyoruz. Avrupa’daki benzerlerinden eksiği olmayan bu tesis, son teknoloji ile tasarım ve üretim yapıyor. Burada hem müşterilerimiz, hem de seri parça üretimi yaptığımız diğer tesislerimiz için kalıp üretiyoruz. Dünya otomotiv devlerine hizmet veriyoruz. Şu anda Mercedes’in Aksaray’da ürettiği yeni kamyon modelinin kabin grubunun presli sac parçalarının tamamına yakını ve şasi grubunun tamamının kalıplarının tasarlanması, üretilmesi, seri üretime hazırlanması; bunların seri üretimin yapılacağı Bursa ve Aksaray fabrikalarımızda devreye alınmasında süreçlerini tamamladık ve seri üretim başladık” ifadelerini kullandı.


Hem Türkiye ve hem Almanya’da adından çokça söz ettiren bir firma olarak Ford Otosan, Tofaş-Fiat, Mercedes Benz, Oyak-Renault, Bosch, BMW, Volkswagen, Audi, Bently, Jaguar ve Porsche gibi dünyanın önde gelen markalarına hizmet veriyor.

K dünya

Beğendiysen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir