YATIRIM

AKSARAY’A ENTEGRE KUMAŞ FABRİKASI

Eroğlu Giyim, Aksaray’daki fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2016 listesinde Eroğlu Giyim 356 milyonluk net satışıyla 352. sıraya çıktı. Kendi markası, Colin’s ve Loft dışında yurt içi ve yurt dışında pek çok global da markaya hizmet veriyor.


AKSARAY’DAKİ FABRİKAYA 20 MİLYON DOLARLIK YATIRIM


Eroğlu Giyim’in Aksaray’daki fabrikasına 20 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiklerini sözlerine ekleyen Nurettin Eroğlu, Aksaray’daki mevcut konfeksiyon üretimi bölümüne 20.000 m2 ilave yaptıklarını, mevcut fabrikasına entegre olarak 50.000 m2 kumaş üretim fabrikası kuracaklarını belirtti.


Eroğlu Holding, tekstil alanında bugün yurtiçinde ve yurtdışında Türkiye dahil 38 ülkede toplam 600’ü aşkın mağaza ve 5 üretim tesisiyle faaliyet gösteriyor. Holding’in geçtiğimiz yıl 1 milyar 300 milyon dolar seviyesinde kaydedilen konsolide cirosunda tekstil şirketlerinin payı yüzde 80 olarak gerçekleşti. Cirosunun yaklaşık yüzde 60’lik kısmı yurtdışında bulunan şirketlere ait olan Eroğlu Holding, şu anda dünya tekstil pazarında dikkat çekici bir paya sahip.

K:Haberler

Beğendiysen Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir